Colafit 4 Max Forte na klouby pro psy 50tbl

Colafit 4 MAX Forte colafit4 forte - pro psy na bolavé klouby

Indikace: zlepšuje pohyblivost kloubů a odstraňuje jejich ztuhlost udržuje pevnost a pružnost chrupavek stimuluje správný vývoj a vývin kloubů vykazuje výrazný účinek proti bolesti a zánětům kloubů rychlý nástup účinku vhodný pro štěňata, psy ve vysoké zátěži a pro stárnoucí psy 0bsah účinných látek v 1 tobolce:

Glukosamin sulfát 300mg

Chondroitin sulfát 100mg

MSM 150 mg

Kolagen 3 mg

Vitamin C Long effect 3 mg

Hyaluronát sodný 15 mg

 • Délka podávání: pro dosažení požadovaného efektu se Colafit 4 podává 2- 3 měsíce, dvakrát do roka. Přípravek lze podávat i dlouhodobě, po konzultaci s vet. lékařem.
 • Velikost balení: 50 a 100 tobolek
 • Upozornění: přípravek lze podávat současně s krmivy, která obsahují chondroprotektivní látky.
 • Způsob použití: tobolky se podávají každý den dle návodu, samostatně, nebo s kouskem potravy.
 • Bezpečnostní opatření: před podáváním přípravku je nutná konzultace s veterinárním lékařem.
 • Podmínky skladování: v temném a suchém prostředí, chraňte před dětmi.

Dávkování:

 • Malé plemeno: ( 5 - 10 kg) 1 tobolka
 • Střední plemeno: ( 10 - 20 kg) 1 a 2 tobolky
 • Velké plemeno: ( 20 - 40 kg) 2 a 4 tobolky
 • Obří plemeno: ( 40 a více kg) 4 tobolky
 • Hmotnost obsahu: 66,60 g ± 5%

Hlavní přednosti veterinárních přípravků COLAFIT

 • farmaceutická kvalita
 • nejvyšší jakost ( ISO 9001 )
 • přísná kriteria HACCP
 • ochrana životního prostředí ( ISO 14001 )
 • veterinární přípravky jsou schváleny ÚSKVBL
 • vysoce koncentrované obsahy účinných látek
 • rychlý nástup účinku a výborná snášenlivost

Účinné látky v COLAFITU

Přehled účinných látek a jejich působnost na zdravé klouby a krásnou srst:

Colafit - je klinicky ověřený komplex účinných látek jehož pravidelným podáváním lze nejen potlačit bolestivost kloubů způsobenou jejich onemocněním (např. artrózou, artritidou atd.), ale také zvýšit jejich pohyblivost a celkový zdravotní stav. Nyní je k dispozici ve formě kostiček, tobolek a gelu, srychlou vstřebatelností z trávicího traktu a doplňováním deficitních míst v organizmu, čímž je zajištěna velmi rychlá účinnost.

Klinická studie prokázala, že výhodou složení tohoto přípravku je maximální komfort v jediné denní dávce při podávání a dále výbornásnášenlivost a šetrnost k sliznicím gastrointestinálního traktu. Ani při podání dvojnásobné dávky nemá žádné známé vedlejší účinky (např. elevace jaterních enzymů či poškození ledvin). Po vstřebání jsou účinné látky distribuovány do kloubů pomocí imunitního systému, kde podporují tvorbu synoviální tekutiny, ochranu a regeneraci chrupavky. Tímto je snížen, či dokonce zastaven postup degradace kloubní chrupavky, zlepšuje se pohyblivost kloubů a bolest mizí nebo je výrazně menší.

Chondroitinsulfát a glukosaminsulfát - nezbytná stavební složka chrupavek. Chondroitinsulfát a glukosaminsulfát, tyto dvě látky na sebe navazují v kloubní chrupavce vodu a zabezpečují tak její vhodné mechanicko-elastické vlastnosti. Snižují aktivitu enzymů, které poškozují kloubní chrupavku, pozitivně ovlivňují její metabolismus a mají proti zánětlivé účinky. Zvyšují rovněž elasticitu chrupavky a tím pozitivně ovlivňují její mechanickou funkci.

Biotin - zásadním způsobem příznivě ovlivňuje zdravotní stav kůže a srsti. Je nezbytný pro normální utilizaci ( využití ) živin, podporu a růst tělních tkání.

Beta-karoten - u barevných psů zvyšuje kontrast barev a zvýrazňuje pálené znaky.

MSM - Metylsulfonylmetan - je přirozená forma síry. MSM zajišťuje pružné vazby mezi bílkovinami, které jsou velmi potřebné. Detoxikuje tělo a zvyšuje krevní oběh.

Taurin -je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám. Je esenciální látkou pro kočky a pokud v potravě chybí, dochází k postupné degeneraci sítnice, což způsobuje problémy s viděním, které mohou skončit až slepotou. Taurin se také účastní metabolických procesů v mozku, kde ovlivňuje uvolňování neurotransmiterů a optimalizuje přenos nervového vzruchu. Tím působí zejména proti křečovým stavům a pomáhá zvyšovat psychickou odolnost. Hraje taktéž významnou roli v doplňování ztrát draslíku v srdečním svalu. Z tohoto důvodu se taurin uměle přidává do speciální kočičí stravy.

Kyselina hyaluronová - tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci a kůži. Je základní složkou synoviální (kloubní) tekutiny. Synoviální tekutina slouží díky svým vysokoelastickým vlastnostem jako lubrikans (promazává klouby) a tlumič nárazů, inhibuje degradaci kloubní chrupavky a udržuje její pružnost. Buňky chrupavky nejsou cévně zásobeny, proto synoviální tekutina slouží jako zdroj živin. Kromě toho byly prokázány protizánětlivé a analgetické účinky. Tyto vlastnosti mají za následek zlepšení funkce kloubu a subjektivní i objektivní zlepšení příznaků, které onemocnění kloubu provázejí.

Vitamin C - je ve vodě rozpustný antioxidant, který chrání buňky před volnými radikály a posiluje imunitní systém. Účastní se při syntéze kolagenu, udržuje zdravé kosti, kůži, chrupavky, zuby a dásně. Napomáhá funkci nervové soustavy a je důležitý pro energetický metabolismus. Vitamin C je po dosažení určité hladiny v krvi z těla rychle vylučován močí, proto je velice důležité jeho postupné dodávání do organismu. LONG efekt je technologicky zpracován tak, aby uvolňování vitaminu C probíhalo postupně během 8 - 12 hodin.


Mohlo by Vás zajímat

Calci Vet Beta 75tbl

Calci Vet Beta 75tbl

na skladě

582,00 Kč

CAPRAVERUM DOG imuno-aktiv 30tbl

CAPRAVERUM DOG imuno-aktiv 30tbl

na skladě

294,00 Kč

Sanicell pro psy a kočky 60tbl

Sanicell pro psy a kočky 60tbl

na skladě

835,00 Kč

Aptus Multidog Extra VET 100tbl

Aptus Multidog Extra VET 100tbl

na skladě

391,00 Kč

b

Provozovatel webu, Bohuš Simandl s.r.o., se sídlem Livornská 424, 109 00 Praha 10, IČ: 28929578, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.