Krmivo vojtěška úsušky 25kg

Vojtěška je vysoce kvalitní, bílkovinné krmivo s vysokým podílem vlákniny a živin. Vojtěškové úsušky (pelety, granule) se vyrábějí sušením, sešrotováním a granulováním mladých rostlin vojtěšky. Obsahují mladé rostliny jetele nebo jiných pícnin sušených a šrotovaných současně s vojtěškou (max. 20%). Výhodné je tedy zkrmovat ji zvířatům, která potřebují hodně stavebních látek (rostoucí zvířata) a energie (laktující zvířata). Výborně se uplatňuje také při krmení koní starších a podvyživených, či u koní majících žaludeční vředy. Díky nízkému obsahu cukrů jsou vhodné pro koně náchylné na laminitidu (schvácení kopyt). Nevhodné je zkrmování vojtěšky vytrvalostním koním (problémy s hospodařením s vodou) a koním s onemocněním ledvin. Reguluje funkci jater, ledvin (diuretikum), ovlivňuje hladinu cukru v krvi, napomáhá růstu kostní tkáně, reguluje střevní mikroflóru (čímž může zlepšit metabolismus), působí protizánětlivě. Je schopna snižovat kyselost v trávicím traktu. Vyšší obsah bílkovin vede ke zvýšené spotřebě vody a k častějšímu močení. Proto je nutné zajistit neomezený přístup k vodě. Na krmení vojtěškou je třeba koně přivykat pomalu. Kvůli vyššími množtví min. látek může u některých koní docházet k zadržování vody v těle a následnému otoku končetin. VHODNÉ PRO TYTO KATEGORIE KONÍ: pro březí klisny pro laktující klisny v přiměřeném množství pro mladé a rostoucí koně pro koně starší pro koně hubené pro koně s žaludečními vředy NEVHODNÉ PRO TYTO KATEGORIE KONÍ: pro koně s onemocněném ledvin pro vytrvalostní koně SLOŽENÍ : Obsah dusíkatých látek 12% Nízký obsah cukru a škrobů obsah stravielné energie (SE) = 9,7 MJ Vysoký podíl vápníku (Ca) a zároveň nízký podíl fosforu (P) - poměr 5:1 = nevyvážený poměr!, proto je vhodné vojtěškové úsušky (granule) vyvážit vhodným doplňkem. Např. pšen. otrubami s obráceným poměrem Ca:P (1:7) Bohatá na: železo, hořčík, sodík, draslík, křemík Vitaminy: A, B, C, E i K. DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA: 0,5 - 2 kg/den


Mohlo by Vás zajímat

b

Provozovatel webu, Bohuš Simandl s.r.o., se sídlem Livornská 424, 109 00 Praha 10, IČ: 28929578, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.