Krmivo vojtěška úsušky 25kg

Vojtěška je vysoce kvalitní, bílkovinné krmivo s vysokým podílem vlákniny a živin. Vojtěškové úsušky (pelety, granule) se vyrábějí sušením, sešrotováním a granulováním mladých rostlin vojtěšky. Obsahují mladé rostliny jetele nebo jiných pícnin sušených a šrotovaných současně s vojtěškou (max. 20%). Výhodné je tedy zkrmovat ji zvířatům, která potřebují hodně stavebních látek (rostoucí zvířata) a energie (laktující zvířata). Výborně se uplatňuje také při krmení koní starších a podvyživených, či u koní majících žaludeční vředy. Díky nízkému obsahu cukrů jsou vhodné pro koně náchylné na laminitidu (schvácení kopyt). Nevhodné je zkrmování vojtěšky vytrvalostním koním (problémy s hospodařením s vodou) a koním s onemocněním ledvin. Reguluje funkci jater, ledvin (diuretikum), ovlivňuje hladinu cukru v krvi, napomáhá růstu kostní tkáně, reguluje střevní mikroflóru (čímž může zlepšit metabolismus), působí protizánětlivě. Je schopna snižovat kyselost v trávicím traktu. Vyšší obsah bílkovin vede ke zvýšené spotřebě vody a k častějšímu močení. Proto je nutné zajistit neomezený přístup k vodě. Na krmení vojtěškou je třeba koně přivykat pomalu. Kvůli vyššími množtví min. látek může u některých koní docházet k zadržování vody v těle a následnému otoku končetin. VHODNÉ PRO TYTO KATEGORIE KONÍ: pro březí klisny pro laktující klisny v přiměřeném množství pro mladé a rostoucí koně pro koně starší pro koně hubené pro koně s žaludečními vředy NEVHODNÉ PRO TYTO KATEGORIE KONÍ: pro koně s onemocněném ledvin pro vytrvalostní koně SLOŽENÍ : Obsah dusíkatých látek 12% Nízký obsah cukru a škrobů obsah stravielné energie (SE) = 9,7 MJ Vysoký podíl vápníku (Ca) a zároveň nízký podíl fosforu (P) - poměr 5:1 = nevyvážený poměr!, proto je vhodné vojtěškové úsušky (granule) vyvážit vhodným doplňkem. Např. pšen. otrubami s obráceným poměrem Ca:P (1:7) Bohatá na: železo, hořčík, sodík, draslík, křemík Vitaminy: A, B, C, E i K. DOPORUČENÁ DENNÍ DÁVKA: 0,5 - 2 kg/den


Mohlo by Vás zajímat

Krmivo koně LaSARD Ročci 20kg

Krmivo koně LaSARD Ročci 20kg

na skladě

418,00 Kč

Krmivo koně LaSARD VitMin 20kg

Krmivo koně LaSARD VitMin 20kg

na skladě

932,00 Kč

Krmivo koně ENERGY´S Baby gra 25kg

Krmivo koně ENERGY´S Baby gra 25kg

na skladě

497,00 Kč

Nejprodávanější

http://
http://www.proverenaspolecnost.cz/show,73557,bohu-simandl-sro-i-28929578
http://
http://

Provozovatel webu, Bohuš Simandl s.r.o., se sídlem Livornská 424, 109 00 Praha 10, IČ: 28929578, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.