Pomeranian pes zajímavosti: Co jste možná nevěděli?
|

Pomeranian pes zajímavosti: Co jste možná nevěděli?

Víte, že Pomeranian pes ⁣má zajímavou historii a ⁢neuvěřitelné schopnosti? ⁤V​ této článku se dozvíte o ​fascinujících faktech a‌ zajímavostech týkajících se této krásné plemene.‌ Připravte se na⁣ překvapení, ⁣protože možná mnoho věcí o těchto půvabných⁢ psích kamarádech dosud nevíte.
Pomeranian pes - původ a historie

Pomeranian pes – původ a historie

Historie plemene pomeranianů⁤ sahá až do 18. století, kdy byli‌ tito malí psi vyšlechtěni v regionu​ Pomořanska na severu Polska⁣ a Německa. ‌Původně byli využíváni jako lovečtí psi k lovu ⁤menší zvěře, ale postupem‌ času se stali oblíbenými společníky šlechtických rodin.

Jednou z zajímavostí o pomeranianech je, že ačkoliv jsou malého vzrůstu, ​mají velké sebevědomí⁢ a rádi si dávají na znamení. Jsou také velmi inteligentní​ a snadno se učí novým trikům a ‍povely. ‌Navíc mají velkou ⁣lásku k pozornosti a nestydí‍ se⁣ předvádět své pěkné srstěné kabátky na veřejnosti.

Výška: cca 18-20 cm
Váha: 1,5-3 kg
Barva: široká škála od⁤ bílé, přes černou, hnědou ⁤až po oranžovou

Chov ‍a péče o ⁢pomeraniána

Chov a péče ‌o pomeraniána

Pomeranian pes, často nazývaný také „pomík“, je ⁢malý a elegantní‌ pes se spoustou osobnosti a lásky k přízni.‍ Tito ⁤roztomilí společníci mají mnoho zajímavých vlastností a faktů, o kterých možná ještě nevíte. Například, věděli ⁤jste, že:

 • Pomeranian je považován za jednoho ‌z ‍nejmenších ‍plemen psů na světě, s váhou obvykle kolem 1,8 až⁢ 2,7 kilogramu.
 • Tito‌ psi jsou velmi ‌chytrí a snadno se učí nové triky a cvičení.
 • Pomerania si užívají společnost a rády se přidávají k lidem i jiným ‌zvířatům.

Zajímavosti o povaze a chování pomeraniána

Pomeranian pes je ⁢znám pro svou roztomilou a hravou povahu. Jedná se o malého ⁤psa s velkým osobností ‍a šarmem, který se rychle stává miláčkem ‌celé rodiny.⁢ Mnoho lidí si však možná neuvědomuje, jaké zajímavosti ⁢mohou být spojeny‌ s povahou a ​chováním tohoto plemene.

Zde je pár zajímavostí‌ o pomeraniánovi, které možná nevíte:

 • Inteligence: Pomeranian pes je ⁢velmi chytrý ‌a bystrý. ‍Rychle se učí nové triky ​a ‍povely ⁤a je velmi zdatný v různých psích disciplínách.
 • Agilita: I přes ⁢svou malou velikost ‌je⁢ pomeranián velmi energický⁣ a agilní pes. Je to skvělý společník pro dlouhé procházky a aktivní hry.
 • Sociabilita: Pomeranian pes⁢ je obvykle velmi společenský a přátelský. Rád se zapojuje‍ do rodinných aktivit a miluje pozornost od svých majitelů.

Pomeranian⁣ pes jako ideální společník pro rodinu

Pomeranian pes jako⁣ ideální společník pro rodinu

‍Pomeranian⁣ pes je ​skvělým společníkem pro celou rodinu. I když se jedná o malé plemeno, mají velké srdce ‌a⁢ jsou velmi⁢ oddaní svým majitelům. Jsou ​plní energie a zábavy, ‍takže‍ se nikdy ⁣nenudíte s ‍takovýmto mazlíčkem doma. Kromě toho mají také inteligentní povahu, ​takže⁤ rychle pochopí nové triky a‍ povely.


‌Mnoho lidí neví, že ⁢Pomeranian pes​ má ​původně ​lovecké ​instinkty a byl⁢ původně chován jako ‌strážce stád ⁢ovcí. ‌To může vysvětlovat​ jejich schopnost být⁤ velmi⁣ ochranitelní ‍své‌ rodině ⁣a territoriu. Navzdory jejich malé velikosti mají velký hlas a ⁢rádi⁢ si dávají vědět,‌ když ‍cítí nebezpečí.


Dále je důležité vědět, ​že Péčí o srst Pomeranianů je ‌klíčovou ⁣částí péče o⁣ tohoto úžasného společníka. Jejich hustá⁣ dvoubarevná srst vyžaduje ⁢pravidelný grooming a česání, aby byla udržována v dobré ​kondici. Koupání‍ by mělo být‌ prováděno pouze tehdy, ⁤když je to nutné, ​aby nedošlo k poškození⁢ jejich srsti nebo kůže.


Důležité tipy pro zdraví a⁣ pohodu pomeraniána

Důležité tipy ​pro zdraví a pohodu pomeraniána

Je důležité zajistit, aby váš ⁢pomeranián byl‍ vždy​ zdravý a cítil se dobře. Zde je několik tipů pro péči o⁢ jeho zdraví a pohodu:

 • Pravidelné návštěvy veterináře: Zajistěte, aby ⁢váš pomeranián dostával pravidelné očkování ⁢a ‌preventivní péči od ⁣veterináře.
 • Správná strava: ⁤Vyberte kvalitní krmivo odpovídající​ velikosti ‌a potřebám vašeho psa. Dbejte⁢ na ‌vyváženou stravu a⁢ dostatečný přísun vody.
 • Fyzická aktivita: Pomeraniáni jsou ⁣velmi ‍energičtí psi, takže je důležité, aby dostávali‌ pravidelný‍ pohyb a cvičení. Venčení,​ hry a krátké procházky jsou skvělými způsoby, jak​ udržet​ vašeho​ psa ve formě.

Jak⁢ vybrat kvalitního pomeraniána od registrovaného ⁣chovatele

Jak‌ vybrat kvalitního ‌pomeraniána ⁢od registrovaného chovatele

Už jste si vždy přáli‌ mít doma pomeraniána, ale nevíte, jak vybrat kvalitního plemenníka od ⁢registrovaného‍ chovatele? Přinášíme ‌vám několik tipů, jak na to!

 • Zkontrolujte si, zda⁢ je chovatel registrovaný a dodržuje standardy plemen Pomeranian.
 • Požádejte o informace o rodičích štěněte a zjistěte si o nich‌ co nejvíce.
 • Vyhněte ⁢se‍ nákupu od nelegálních prodejců,‌ kteří mohou prodávat nemocné nebo geneticky postižené štěňata.

Závěrečné poznámky

Doufáme, ⁣že vás tyto zajímavosti o ‌pomeranianech zaujaly a že jste se dozvěděli něco nového o těchto roztomilých psech. Pomeranian je⁤ skutečně chytrý, hravý a‌ milý společník,​ který⁣ si ⁢zaslouží‍ naši lásku a pozornost. ‍Pokud ⁣máte doma pomeraniana ⁢nebo o ⁣něm uvažujete jako o novém členovi rodiny, jistě vám​ naše informace budou užitečné. Pamatujte, že každý pes je jedinečný a má své​ vlastní potřeby,‍ takže se o svého pomeraniana ‌pečlivě starosti a nezapomeňte ho občas pochválit ⁤za jeho věrnost a ⁣oddanost. Děkujeme, že jste si přečetli náš článek⁤ a přejeme vám‌ mnoho štěstí ⁣se svým čtyřnohým přítelem!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *