Shiba Inu Zajímavosti: 10 Faktů, Které Vás Překvapí
|

Shiba Inu Zajímavosti: 10 Faktů, Které Vás Překvapí

Pokud jste jedním z milovníků psů, jistě se zajímáte o různé plemena a jejich zajímavé vlastnosti. Jedním z těchto plemen je Shiba Inu, japonský lovecký pes s bohatou historií a unikátními charakteristikami. V tomto článku se podíváme na 10 faktů o Shiba Inu, které Vás jistě překvapí a možná i inspirují k tomu, abyste si jednoho tohoto roztomilého psíka adoptovali do své rodiny.

Shiba Inu: Původ a historie této plemene

Shiba Inu jsou jedním z nejstarších a nejúsměvnějších plemen psů na světě. Pocházejí z Japonska a mají bohatou historii, která sahá až do 3. století před naším letopočtem. Tito malí a živí psi byli původně chováni k lovu ptáků a drobné zvěře v hornatých oblastech Japonska.

Jedinečný vzhled a temperament Shiba Inu je velmi fascinující a přitahuje pozornost mnoha lidí po celém světě. Zde je 10 faktů o tomto úžasném plemeni, které vás jistě překvapí:

 • Nezávislí: Shiba Inu jsou velmi nezávislí a mají tendenci řídit své vlastní životy.
 • Skvělí lovečtí psi: Díky svému loveckému instinktu mají Shiba Inu velmi dobrý čich a jsou skvělými lovci.
 • Přátelští a hraví: Navzdory své nezávislosti jsou Shiba Inu také velmi přátelští a hraví psi, kteří milují společnost svých lidí.
 • Skvělí strážci: I když jsou malí, Shiba Inu mají skvělý instinkt na obranu svého teritoria a jsou skvělými strážci.

Charakteristické rysy Shiba Inu a jejich význam

Charakteristické rysy Shiba Inu a jejich význam

Shiba Inu jsou známí svými charakteristickými rysy, které je činí jedinečnými a oblíbenými po celém světě. Tyto malé japonské psy mají mnoho zajímavých vlastností, které je odlišují od jiných plemen.

Jednou z hlavních charakteristik Shiba Inu je jejich nezávislost a pýcha. Tito psi jsou velmi sebevědomí a mají tendenci být trochu tvrdohlaví. Jejich odvaha a nezávislost je důvodem proč jsou tak oblíbení, ale zároveň vyžadují trpělivost a pevnou ruku při jejich výcviku.

Další zajímavou vlastností Shiba Inu je jejich láskavost a oddanost k rodině. I když mohou být trochu rezervovaní vůči cizím lidem, pro svou rodinu jsou velmi ochotní udělat cokoli. Mají také charakteristický výraz obličeje, který zahrnuje trojúhelníkové uši a obočí dávající dojem elegantní a inteligentní tváře.

Zajímavosti o výchově a péči o Shiba Inu

Zajímavosti o výchově a péči o Shiba Inu

Shiba Inu jsou fascinující plemeno psů s bohatou historií a zajímavými vlastnostmi. Zde je 10 faktů o výchově a péči o Shiba Inu, které vás určitě překvapí:

 • Vibrující chvost: Shiba Inu mají chvost, který se může zdát jako vibrátor – tato tendence je spojena s jejich emocionálním stavem. Když jsou nadšení, jejich chvost se může pohybovat rychle a energicky.
 • Samostatní a nezávislí: Tito psi jsou známí svou nezávislostí a mají tendenci jednat jako kočky. Může to být výzva při výchově, ale s trpělivostí a konzistencí se dají naučit poslouchat.
 • Malý ale odvážný: I když jsou Shiba Inu poměrně malí psi, mají velký osobnost a silnou vůli. Jsou odvážní a mají sklony k průzkumu, což je důležité brát v úvahu při jejich výchově a péči.

Typické zdravotní problémy u tohoto plemene

Typické zdravotní problémy u tohoto plemene

Shiba Inu jsou obecně zdraví a odolní psi, ale stejně jako u všech plemen mohou trpět některými typickými zdravotními problémy. Je důležité být obezřetný a vědět, na co si dát pozor, abyste mohli svého pejska pečlivě sledovat a včas reagovat v případě potřeby. Zde je seznam některých častých zdravotních problémů, které se mohou u Shiba Inu vyskytovat:

 • Patella Luxation – dislokace kolenní čéšky
 • Glaukom – onemocnění očí způsobené zvýšeným tlakem uvnitř oka
 • Alergie – citlivost na určité potraviny nebo látky ve vzduchu
 • Dysplazie kyčelního kloubu – problémy s kyčlemi

Zábavné faktory, které dělají Shiba Inu unikátními

Zábavné faktory, které dělají Shiba Inu unikátními

Shiba Inu je plemeno psa, které se těší velké oblibě po celém světě díky své osobitosti a zábavné povaze. Existuje mnoho faktů, které dělají Shiba Inu unikátními a zajímavými. Zde je několik faktů, které vás překvapí:

 • Nezávislost: Shiba Inu jsou známí svou nezávislostí a silnou osobností. Tato kombinace udělá z jejich majitelů opravdové výzvy, ale zároveň je to, co je dělá tak jedinečnými.
 • Fox-like appearance: Shiba Inu mají vzhledem připomínající lišky. Své majitele okouzlí svým srstnatým ocasem, trojúhelníkovýma ušima a krásným plným kožichem.
 • Energetická povaha: Tato plemena jsou velmi energická a mají neuvěřitelnou vytrvalost. To znamená, že budou mít rádi dlouhé procházky a nekonečné hry.

Feanglické fakty o inteligenci Shiba Inu

Chovatelé Shiba Inu vědí, že tito psi nejsou jen krásní a elegantní, ale také velmi chytří a inteligentní. Pokud vlastníte tohoto plemene, určitě vás potěší následující zajímavé fakty o jejich inteligenci:

 • Samostatní rozhodování: Shiba Inu mají sklon samostatně rozhodovat a vyhledávat řešení problémů bez nutnosti nadměrného tréninku.
 • Učení nových triků: Díky své bystrosti se Shiba Inu rychle učí nové triky a příkazy, což z nich činí vynikající společníky.
 • Skvělá paměť: Tito psi mají vynikající paměť a rychle si zapamatují vzory chování lidí i zvířat okolo sebe.

Doporučení pro potenciální majitele Shiba Inu

Doporučení pro potenciální majitele Shiba Inu

Shiba Inu jsou malí, inteligentní a nezávislí psi s velkým sebevědomím a skvělým smyslem pro humor. Pokud uvažujete o tom, že si pořídíte tohoto roztomilého společníka, zde je několik doporučení, která byste měli zvážit:

 • Aktivní životní styl: Shiba Inu jsou energičtí a potřebují hodně pohybu. Dopřejte jim dostatečnou fyzickou aktivitu a mentální stimulaci, aby byli šťastní a zdraví.
 • Výcvik a socializace: Shiba Inu mají tendenci být dominantní a mohou být trochu tvrdohlaví. Důkladný výcvik a socializace od mládí je nezbytný pro harmonický vztah s tímto plemenem.
 • Péče o srst: Jejich krásná srst vyžaduje pravidelnou péči a česání. Buďte připraveni trávit čas s jejich údržbou, aby jejich srst zůstala v dobrém stavu.

Podělte se o své dojmy a zkušenosti s Shiba Inu

Podělte se o své dojmy a zkušenosti s Shiba Inu

Shiba Inu jsou fascinující a inteligentní plemeno psů, které si získalo srdce mnoha lidí po celém světě. Pokud jste fanoušky těchto malých a pohyblivých psů, jistě vás potěší následující zajímavosti o Shiba Inu, které vás možná překvapí:

 • Samurajský původ: Shiba Inu jsou plemeno pocházející z Japonska a mají bohatou historii spojenou s samuraji.
 • Nekonzervativní štěňata: Přestože jsou Shiba Inu známé svou nezávislostí, nedovolte si podceňovat jejich schopnost být hravé a milé štěňata.
 • Tvrdohlavost: Shiba Inu jsou známi svou tvrdohlavostí a mají sklon dělat věci po svém. Jejich výcvik může být proto náročný, ale s trpělivostí a důsledností je to možné.

Závěrečné poznámky

Doufáme, že tento článek vám přinesl pár zajímavých informací o plemeni Shiba Inu, které jste možná ještě neznali. Tyto malé a štíhlé psy jsou plné osobnosti a mají mnoho zajímavých vlastností, které je dělají jedinečnými. Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte sledovat naše další články o domácích mazlíčcích pro další užitečné informace. Děkujeme za vaši pozornost!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *