Kdy dát psovi obleček? Praktické rady a tipy!

Kdy dát psovi obleček? Praktické rady a tipy!

Většina majitelů psů by se mohla ptát, kdy je vhodné nebo nutné obléknout jejich čtyřnohého mazlíčka. V tomto článku přinášíme praktické rady a tipy, které vám pomohou rozhodnout, kdy je přiměřené oblékat vašeho psa a jak na to správně přistoupit. Čtěte dál a získejte užitečné informace pro vašeho chlupatého kamaráda!
Kdy je vhodné psa oblékat?

Kdy je vhodné psa oblékat?

Většina psů má dostatečně hustou srst, která je chrání vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Nicméně existují situace, kdy může být oblékání psa vhodné:

 • Extrémně chladné počasí: Pokud venku panuje velmi chladno a váš pes je menšího vzrůstu nebo má jemnou srst, může mu obleček poskytnout potřebné teplo.
 • Zdravotní důvody: Někteří psi s alergiemi, artritidou nebo jinými zdravotními potížemi mohou potřebovat speciální oblečení k ochraně jejich kůže nebo kloubů.
 • Módní výraz: Někteří majitelé prostě rádi oblékají své psy pro zábavu a dokonalý vzhled.

Typ oblečení Využití
Bundy Pro ochranu před chladem a vlhkostí.
Svetry Pro pohodlí a teplo v chladných dnech.
Doplňky Jako módní doplněk a zábava pro psa i majitele.

Jak vybrat správný obleček pro psa?

Jak vybrat správný obleček pro psa?

Pes je skvělým společníkem, a když přijde na oblékání, musíme si uvědomit, že každý pes je jiný. Někteří psi mají hustou srst, která je udržuje teplé i v chladnějším počasí, zatímco jiní mají jemnou srst, která je nedostatečná k ochraně před chladem. Zde je pár tipů, jak vybrat správný obleček pro psa:

 • Zkuste obleček předem vyzkoušet na psu, aby se ujistil, že mu nesměruje pohyb.
 • Vyberte materiál, který je přizpůsoben podmínkám, ve kterých se váš pes pohybuje (např. voděodolný materiál pro deštivé dny).
 • Přemýšlejte o stylu oblečku – zda potřebujete jen něco teplého na chvíle venku, nebo něco chic pro speciální příležitosti.

Velikost Obvod hrudi (v cm)
XS 30-35
S 35-40
M 40-45

Tipy pro správné nasazování a nošení oblečků

Jestliže váš pes miluje běhání venku v zimním počasí, může být dobrou volbou nasadit mu obleček, který ho udrží teplého a suchého. Existují různé druhy oblečků, které mohou posloužit k tomu, aby váš mazlíček zůstal bezpečný a pohodlný během chladných dní.

Při výběru oblečku pro vašeho psa je důležité dbát na správné velikosti a styl, který mu bude vyhovovat nejvíce. Zvolte obleček, který není příliš těsný ani příliš volný a který mu umožní pohyb bez omezení. Dávejte pozor na pohodlí a bezpečnost vašeho mazlíčka a vybírejte oblečky s odrazovými prvky pro lepší viditelnost ve tmě.

 • Zvolte správnou velikost oblečku pro vašeho psa.
 • Vyberte obleček vhodný pro dané počasí a aktivity.
 • Dbávejte na pohodlí a bezpečnost vašeho mazlíčka.

Ochrana psa před nepříznivým počasím

Ochrana psa před nepříznivým počasím

Pokud se chystáte dát svému čtyřnohému kamarádovi obleček, je důležité zvážit několik důležitých faktorů. První a nejdůležitější je samozřejmě aktuální počasí. Když venku mrzne nebo prší, může pejskovi obleček skvěle posloužit jako ochrana před nepříznivými povětrnostními podmínkami.

Dalším bodem, který stojí za zmínku, je velikost a typ srsti vašeho psa. Krátkosrstá plemena nebo psi s minimální ochranou srstí budou pravděpodobně potřebovat obleček v zimních měsících nebo při chladném a deštivém počasí. Naopak, psi s hustou srstí mohou být v oblečku nekomfortní nebo se jim může zahřívat, zvláště pokud jsou velkého vzrůstu.

Pokud jste stále nerozhodnutí ohledně toho, zda je pro vášho psa vhodné nosit obleček, neváhejte poradit se s veterinářem. Profesionál vám může poskytnout cenné rady a doporučení ohledně správného oblečení pro vašeho čtyřnohého přítele.
Jak poznat, že pes potřebuje obleček?

Jak poznat, že pes potřebuje obleček?

Existuje několik signálů, které mohou naznačovat, že váš pes potřebuje obleček. Pokud je váš pes malý a nemá hustou srst, může být citlivý na chladné počasí. Stejně tak starší psi a nemocní psi mohou mít problémy s regulací teploty a potřebují dodatečné teplo. Podívejte se na tyto známky, abyste zjistili, zda váš pes potřebuje obleček:

 • Váš pes třese
 • Chová se letargicky
 • Má studený nos a ouška

Pokud se váš pes chová podivně nebo se vám zdá, že má zima, může být čas vzít v úvahu oblečení. Můžete vybírat z různých stylů a materiálů, které zaručí, že váš chlupáč nebude mít ani teplo ani styl. Sledujte reakce svého psa na nový obleček a ujistěte se, že mu nezpůsobuje žádné nepohodlí.

Nejlepší materiály pro psí oblečení

Nejlepší materiály pro psí oblečení

Přemýšlíte o tom, zda je vhodné obléknout svého psa? Pokud ano, je důležité vybrat ty , které budou zároveň pohodlné a funkční. Jistě oceníte, že psích oblečků je na trhu mnoho různých druhů a stylů, a proto je důležité vybírat s rozvahou.

Polyester – jedním z nejoblíbenějších materiálů pro psí oblečení je polyester, který je lehký, měkký a snadno se udržuje. Další výhodou je, že polyester je odolný vůči vodě a vetru, a tak perfektně ochrání vašeho psa před nepříznivým počasím.

Bavlna – pro ty psíky, kteří mají citlivou pokožku, je ideální volbou bavlna. Tento přírodní materiál je příjemný na dotek a dobře prodyšný, což zajišťuje pohodlné nošení pro vašeho mazlíčka. Můžete zvolit bavlněné oblečení pro běžné nošení nebo například pro ochranu před sluncem.

Jak udržovat psí oblečení v čistotě?

Jak udržovat psí oblečení v čistotě?

Jakmile si pořídíte oblečení pro vašeho psa, můžete se zamyslet nad tím, jak ho udržovat v čistotě. Zde jsou některé praktické tipy a rady, které vám pomohou udržet psí oblečení v optimálním stavu:

 • Pravidelně prát oblečení podle návodu na štítku.
 • Používejte jemné prací prostředky vhodné pro psí oblečení.
 • Nechejte oblečení dobře vyschnout před tím, než ho znovu nasadíte psu.

Udržování psího oblečení v čistotě může být snadnější, pokud dodržujete tyto jednoduché tipy a pravidla. Vašemu psímu parťákovi tak bude v jeho stylish outfitech pohodlně a bezpečně!

Závěrem

Děkuji, že jste si přečetli náš článek o tom, kdy je vhodné dát svému psovi obleček. Doufáme, že vám naše praktické rady a tipy pomohly lépe porozumět této problematice a že se budete cítit se svým čtyřnohým přítelem ještě blíže. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte nás kontaktovat. Vaše štěně si zaslouží to nejlepší!

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *